O konopiach i jej historii 0
O konopiach i jej historii

Konopie to jedna z najstarszych roślin uprawianych przez człowieka. Niektórzy twierdzą wręcz, że jest to najwcześniej znana i uprawiana przez Homo Sapiens roślina. Pierwsza czy nie pierwsza, na pewno jest z nami od bardzo dawna i gdyby nie pewne wydarzenia z przeszłości, byłaby dzisiaj głównym składnikiem wielu produktów i nie kojarzyła by się tylko z narkotykami.

Konopie dzielą się na siewne, indyjskie i dzikie. Konopie siewne to rośliny zawierające śladowe ilości THC, czyli substancji psychoaktywnej, którą za to zawierają konopie indyjskie. Właśnie przez zawartość THC, cały gatunek został wrzucony do jednego worka i zakazany na wiele, wiele lat. Działo się to w USA i później kryminalizacja konopi rozlała się na cały świat. Ale od początku.

W 1619 roku w Virginii ustanowiono pierwsze prawo dotyczące konopi, które nakazywało każdemu posiadaczowi gospodarstwa sadzić te rośliny. Tak oto konopie stały się jedną z głównych roślin uprawianych w USA, wielbiona m.in przez Jerzego Waszyngtona.

Zmieniło się to w XX wieku, kiedy wraz z napływem emigrantów z Meksyku, konopie indyjskie stały się wrogiem amerykańskiego rządu. Latynosi jak i Afroamerykanie palili marihuanę po pracy, w celach rekreacyjnych, co nie podobało się białej klasie średniej.

Były to czasy segregacji rasowej i marihuana była kojarzona głównie z emigrantami. Konopie siewne były bardzo popularne w USA, a nazwa jakiej używano to Hemp, natomiast konopie indyjskie nazywane były z języka meksykańskiego Marijuana.

Żeby zakazać całkowicie uprawy i używania konopi, zaczęto napędzać kampanię anty konopną i wypierać nazwę Hemp na rzecz Marijuany. Miało to nadać konopiom negatywne skojarzenia, co przyniosło skutki w postaci całkowitego zakazu hodowli i używania konopi.

Do całkowitego zakazu najbardziej jednak przyłożyła się branża drzewna i paliwowa, którym konopie mogły zagrozić, ponieważ były alternatywą i dla drewna, i dla ropy. Tak oto, dzięki działaniom USA, konopna prohibicja rozprzestrzeniła się po świecie i roślina ta została zapomniana.

Całe szczęście ten czas dobiegł końca. Coraz to nowe odkrycia naukowców udowadniają medyczne zastosowanie zarówno CBD jak i THC. Konopie siewne mają szerokie zastosowanie, od zdrowych i pysznych herbat, przez ubrania, papier, liny, aż po elementy karoserii samochodowej czy beton konopny.

Konopie siewne są w Polsce w pełni legalne, marihuana na razie jest medyczna, ale patrząc na trend na świecie, to też ulegnie prędzej czy później zmianie i cała rodzina konopi będzie w pełni dostępna.

Na razie możemy cieszyć się produktami z CBD, które mają wiele zdrowotnych właściwości i niemal każdego dnia słyszymy o nowych odkryciach, świadczących o pozytywnym działaniu kanabinoidów na człowieka, ale także na psy czy koty. Coraz więcej ludzi zaczyna odkrywać na nowo zalety tej rośliny, co będzie miało pozytywny wpływ nie tylko na nasze zdrowie, ale będzie zbawienne dla całej planety.

Korzystajmy więc ze wszystkich dobrodziejstw, jakie daje nam ta cudowna roślina.

https://www.kujawskiekonopie.pl/pl/p/Herbata-konopna-z-suszona-truskawka-/65 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl